BU İLLERDE OKULLAR TATİL EDİLDİ

By | Aralık 11, 2013

kar-kayakBU İLLERDE OKULLAR TATİL EDİLDİ

ARTVİN: Artvin şehir merkezinde kar kalınlığı 40 cm’i bulurken ilk, orta ve lise düzeyinde okullar bir günlüğüne tatil edildi.

BALIKESİR: Balıkesir Valiliği, yoğun kar yağışı sebebiyle il merkezindeki bütün ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiğini bildirdi. Ayrıca bazı ilçelerde ve köylerde de okullara bugün ara verildi. Kamuda çalışan hamile ve özürlü memurlar da bir gün izinli sayılacak. Kar yağışının devam etmesi üzerine Balıkesir’de okullar yarın da tatil edildi.

BARTIN: Bartın’ın Ulus İlçesi’nde ise ilk ve orta dereceli okullar bugün bir gün süreyle kar yağışı nedeniyle tatil edildi.

BURSA: Bursa Valiliği kar nedeniyle merkez ilçelerindeki okulları tatil ederken, hamile ve engelli kamu çalışanları da bir gün izinli sayıldı.

BOLU: Bolu’da iki gündür kar yağışı nedeniyle eğitime ara verilirken, Bolu Valisi İbrahim Özçimen sosyal paylaşım sitesi twitter’dan Bolu, Mengen, Gerede, Mudurnu ve Göynük’te yarın okulların kar yağışı nedeniyle tatil edildiğini açıkladı.

DÜZCE: Düzce Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada “12 Aralık 2013 tarihinde il genelinde yoğun kar yağışı nedeniyle okullar 1 gün süreyle tatil edilmiştir” denildi.

ELAZIĞ: Elazığ Valiliği, meteorolojiden alınan bilgiler doğrultusunda, Elazığ merkez ve ilçelerdeki bütün ilk ve orta dereceli okulların 11 Aralık Çarşamba günü tatil edildiğini duyurdu. Açıklamada, ayrıca kamu kurumlarında çalışan hamile ve engelli görevlilere 1 gün süreyle izin verildiği kaydedildi.

GAZİANTEP: Gaziantep’in İslahiye İlçesi’nde, dün gece başlayan ve halen süren kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

GİRESUN: Giresun merkez ile bazı ilçelerde kar yağışı nedeniyle eğitim-öğretime bir gün süreyle ara verildi. Tirebolu ilçesindeki tüm okulllar bir gün tatil edildi.

GÜMÜŞHANE: Gümüşhane’nin Kürtün ilçesinde dünden beri etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle ilçe genelinde yatılı okullar haricindeki tüm okullar bir günlüğüne tatil edildi.

HATAY: Hatay’ın Hassa, Yayladığı ve Belen İlçeleri’nde yoğun kar yağışı nedeniyle okullar 1 gün süreyle tatil edilirken, Antakya-Samandağ Karayolu da ulaşıma kapandı.

KARABÜK: Karabük’te Safranbolu, Yenice ve Eflani ilçelerinde taşımalı eğitimin yapıldığı okullar tatil edildi.

KÜTAHYA: Kütahya’da aralıklarla devam eden kar yağışı nedeniyle 48 köy yolu ulaşıma kapandı. Tavşanlı ve Domaniç’te eğitime 1 gün ara verildi.

KİLİS: Kilis’te akşam saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle 11 Aralık çarşamba günü Valilik tarafından ilk, orta ve liselerde eğitim veren resmi ve özel okullarda eğitimi ara verildiği bildirildi. Kar yağışının geçe geç saatlerde şiddetini attırması bekleniyor.

KONYA: Konya’nın Ereğli, Halkapınar, Emirgazi ve Derbent ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 1 gün ara verildiğini bildirdi. Hadim İlçesi’nde de taşımalı sistemde eğitime ara verildi.

MARDİN: Mardin’de sabah saat 07.00 sıralarında başlayan yoğun kar yağışı ve tipi sebebiyle okullar bugün ve yarın tatil edildi.

NEVŞEHİR: Nevşehir’de yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi. Nevşehir Valiliğinden yapılan açıklamaya göre il genelinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 12 Aralık Perşembe gününe kadar bir gün ara verildiği bildirildi.

ORDU: Ordu Valiliği’nden yapılan açıklamada, Akkuş ilçesinde, Yatılı İlköğretim Bölge Okulu hariç olmak üzere tüm okullar bugünden itibaren 3 gün, Çaybaşı ilçesinde, İlküvez beldesinde, Kapılı ve Göksu köyündeki okullar bugünden itibaren 2 gün, İkizce ilçesinde, Yoğunoluk, Devecik, Şenbolluk ve Kaynartaş beldelerindeki okullar yarından itibaren 2 gün, Gürgentepe ilçesinde, ilçe genelindeki tüm okullar yarından itibaren 2 gün, Korgan ilçesinde, ilçe genelindeki tüm okulların yarın  tatil edildiği bildirildi.

RİZE: Rize Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Yoğun kar yağışı dolayısıyla ve kış hazırlıklarına fırsat vermek amacıyla İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla, tüm lise ve dengi okullarımız 1 gün süreyle tatil edilmiştir. Ayrıca engelli personel 1 gün süreyle idari izinli sayılmasına karar verilmiştir.” denildi.

SAKARYA: Sakarya’da kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. İl genelinde 178 köy yolu ulaşıma kapandı. Kar nedeniyle okula gelemeyen öğrencilerin idari izinli sayılacağı bildirildi. Taraklı’da şehir merkezinde 35 santimetreye ulaşan kar nedeniyle birçok vatandaş işyerlerine gidemezken ilçede taşımalı eğitimin yapıldığı 16 köy okulu tatil edildi.

SAMSUN: Samsun Valiliği il genelinde devam eden kar yağışı nedeniyle 11 Aralık 2013 Çarşamba günü Bafra, Çarşamba,  İlkadım, Atakum, Canik, Terme, Asarcık, Alaçam ilçesindeki taşımalı eğitim yapan okullarda; 19 Mayıs ilçesinde ise Karagöl, Düzkoy, Kösedik, Kuşkayası ve Esentepe köylerindeki okullarda eğitime 1 gün ara verdi.

TRABZON: Trabzon’da dün akşam saatlerinden itibaren yağan kar yağışı sonrasında il genelinde Arsin, Maçka, Of ve Yomra ilçeleri hariç tüm okullar tatil edildi.

YOZGAT: Yozgat’ta 2 gündür devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle Akdağmadeni İlçesi’nde köylerde taşımalı eğitim verilen okullar bir gün süreyle tatil edildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir