Haydi! Zil Çaldı

By | Eylül 16, 2012

  Haydi! Zil Çaldı

Öğretmeni,öğrencisi için yarın büyük bir gün.On yedi milyon öğrenci ve sekiz yüz bin öğretmen  için yarın ders zili çalacak. Uzun bir aranın ardından öğrenci arkadaşaların tatili sona eriyor. İster istemez tatilin vermiş olduğu rehavet; öğrencileri derse sokmada ayak bağı olacak.

Yeni Bir Eğitim Öğretim Yılı Yeniliklerle Gelecek

İlk defa 12 yıllık eğitimle karşılaşacak öğrencileri ve öğretmenleri bazı sıkıntılarla da boğuşacak. 12 yıllık eğitimle ,şimdiki  öğrenci miktarında  artış odu. Her ne kadar yeni derslikler de yapılsa da  büyük şehirlerin varoş bölgelerindeki  okullarda yoğunluğun olması tahmin ediliyor.

12 yıllık zorunlu eğitimdeki diğer yeniliklere bakdığımızda seçmeli derslerin farklılığı göze çarpıyor.  Bu sene , Kur’an-ı Kerim, siyer ve Alevilik gibi dersler, ilk defa  başka  seçmeli derslerle birlikte eğitim müfredatında yer alacak. Fakat  bu derslere girecek kadro  sıkıntısı, yarın ders başı yapılacak olmasına rağmen devam ediyor. Ayrıca neden okutulduğu yıllardır merak konusu(!) olan  askeri uzmanlar tarafından verilen ve askerî vesayeti okullara yansıttığı eleştirisine sebep  olan milli güvenlik dersleri artık olmayacak.

Bizde haberlerne.com ekibi olarak yarın ders başı yapacak öğretmen ve öğrenci arkadaşlara başarılar diliyoruz…

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir