Tüm Okullar Tatil Edildi

By | Aralık 15, 2015

Ana Sayfa
Galeri
Video
Yazarlar
Kategoriler
BAĞLANTILAR
Künye
İletişim
Masaüstü Görünümü

ABD’nin Los Angeles şehrinde anaokulu, ilkokul ve liselerin de aralarında bulunduğu yaklaşık bin kadar okulun henüz belirlenemeyen bir ‘elektronik tehdit’ nedeniyle tatil edildiği açıklandı.
ABD’nin Los Angeles şehrindeki bütün okullar gelen bir bomba ihbarı üzerine kapatıldı. Polis sabah gelen tehdit üzerine Los Angeles’taki bütün okullarda arama yapmaya çalışıyor.

Konuyla ilgili bir basın toplantısı yapan Los Angeles’taki okulların müfettişi Ramon Cortines polisin bütün okulları aramasının ardından öğrencilerin sınıflarına döneceğini belirtti.

Cortines, tehdidin bir okul yönetim kurulu üyesine telefonla geldiğini ancak hangi okulun yöneticisi olduğunu açıklayamayacağını söyledi. Ayrıca tehdidin internet yoluyla gönderildiğini açıkladı. Cortines, “Bir okulun yönetim kurulu başkanına bu tehdit yapılmış. Bir okuldan bahsedilmiyor, birkaç okul söyleniyor ve bombaların paketlerde veya sırt çantalarında olabileceği iddiası var. Tehdidin ulaştığı kişiyle konuştuktan sonra bütün okulların kapanması gerektiği yönünde bir karar aldım.” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir