İyilik Eden İyilik Bulur hakkında kopmozisyon

İyilik Eden İyilik Bulur hakkında kopmozisyon sizin için hazırladık. beğeneceksiniz.

“Sana nasıl davranılmasını istiyorsan, sen de başkalarına öyle davran. Fakat ilk iyi davranışı sen yap.”, diyor David HUME. Bence bu görüşü tamamı ile doğru. Bir insanın sana ilgi göstermesini, iyi davranmasını, kibarlık göstermesini istiyorsan, sen de ilgi göster, iyi davran ve kibarlık göster. Fakat bir insanın sana iyi davranmasını bekleyerek ona kötü davranıp hakaret edersen asla karşılığında iyi bir davranış bulamazsın.

 

  Benim görüşümle buna en iyi uyan atasözü şudur: “İyilik eden iyilik bulur.”, atasözüdür.Bir karşılık beklemeden yardım yapan, kayıran, yardımcı olan, yararlı işlerde bulunan kimse, hemen herkes tarafından sevilir. Günü geldiğinde iyilik görenler, bunun karşılığını ona iyilik yaparak öderler, anlamına gelir.

 

  Sonuç olarak ben bu sözden şunu anladım; birinden karşılık beklemeden iyilik yapmalıyız. Eğer bu işin karşılığını beklersek –ki herkes bekleyecektir diye umuyorum- bu hemen fark edilir ve senden birilerinin zorla hoşlanmasını bekleyince –bu iyi bir şey değildir- asla senden hoşlanmazlar, sonucunu çıkardım. Ve ben de aynen bunu söylüyorum “Sana nasıl davranılmasını istiyorsan, sen de başkalarına öyle davran.”

 

 

 

 

Arya LEYLABİ

0 thoughts on “İyilik Eden İyilik Bulur hakkında kopmozisyon

 • Ocak 15, 2013 at 11:02 pm
  Permalink

  harika yaptınız. en azından ben yaptım gibi oldu. çok hoşşş… 😀

  Reply
  • Aralık 1, 2013 at 12:48 pm
   Permalink

   aynen katılıyorum nazlı

   Reply
  • Ocak 5, 2014 at 8:17 pm
   Permalink

   evet vallahiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

   Reply
 • Mart 21, 2013 at 2:46 pm
  Permalink

  süperrrrr çok güzel herkesin eline sağlık tam istediğim gibi olmuş

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir