AKTİF EĞİTİMCİLER SENDİKASI BURSA ŞUBESİ’NİN KURDELESİ KESİLDİ

By | Haziran 14, 2014

 

aktif eğitim sen bursa 1 aktif eğitim sen bursa 2AKTİF EĞİTİMCİLER SENDİKASI BURSA ŞUBESİ’NİN KURDELESİ KESİLDİ…
Aktif Eğitimciler Sendikası Bursa Şubesi 10 Haziran 2013 Salı günü Cihan Sendikalar Konfederasyonu ve Aktif Eğitim-Sen Genel Başkanı Osman Bahçe’nin katılımıyla açıldı. Aktif Eğitimciler Sendikasının 14.şubesi Bursa’da çok sayıda sendikacı, davetli ve üyenin katılımıyla gerçekleşti. Açılışa Türk Eğitim-Sen 1 ve 2 numaralı Bursa şubesi başkanları, Eğitim-Sen Bursa Şubesi başkanı ve Eğitim-İş Bursa şubesi başkanı ve Bugiad temsilcileri de katıldı.
Eğitimde karmaşa ve sıkıntılara çözüm önerileri sunmak amacıyla 2013 yılında kurulan Aktif Eğitimciler Sendikası kısa sürede ülke genelinde 27 bin 500 üyeye ulaştı. Bursa’da 1000’in üzerinde üyesi bulunan sendikamız, Bursa şubesinin açılışını Genel Kurul çalışmalarının ardından 10 Haziran 2014 tarihinde gerçekleştirdi. Bursa’nın kalbi Kent Meydanı’nda Falcon İş Merkezinde faaliyete başlayan Bursa şubesinin açılış kurdelesini Cihan Sendikalar Konfederasyonu ve Aktif Eğitim-Sen Genel Başkanı Osman Bahçe ve açılışa katılan diğer sendika temsilcileri kesti.
Aktif Eğitimciler Sendikası başkanı İbrahim Kaygısız,” Yeni bir sendika olmamıza, mümbit bir zemin olmamasına rağmen kısa zaman içerisinde binin üzerinde üyeye ulaştık. Öğretmen arkadaşların bizlere göstermiş olduğu bu teveccühe teşekkür ediyoruz; bizler bu ilgiye eğitim alanında yapacağımız çalışmalarla cevap vermeye çalışacağız.” dedi.
“Hedefimiz yılsonuna kadar iki bin üyeye ulaşmak. Çünkü diğer illerde olduğu Bursa’da da sendikalara üye olmayan çok sayıda öğretmen arkadaşımız var. Biz sendikalara uzak duran bu arkadaşlarımıza da ulaşma niyetindeyiz.”
Sendikamızın Bursa şubesinin açılışına katılan Aktif Eğitimciler Sendikası Genel Başkanımız Osman Bahçe, eğitim sorunlarını çözme adına birlikte hareket etmek için teklif götürdükleri bütün sendikalardan olumlu cevap aldıklarını söyledi. Bahçe, konuşmasına şöyle devam etti: Şu anda yetkili sendika olarak görülen kurum hariç, bütün sendikalarımız eğitimin ortak sorunlarına birlikte çözüm arama hususunda ortak iradelerini ve iyi niyetlerini beyan ettiler. Biz de eğitimin sorunlarını tek başımıza çözmek gibi basit ve sığ bir ilkeyle ortaya çıkmadık. Eğitimin sorunlarına çare bulmaya çalışan onlarca kurumumuz var, on binlerce meslektaşımız var, biz bu zümre ile hareket ederek çözüm hamlesine destek vermek ve çözüme katkıda bulunmak istiyoruz. Bu manada az bir zamanda on binlerce üye, ortaya koyduğumuz ilkelere destek verdi ve 14.şube olarak Bursa şubemizin açılışını bugün yapacağız.
Sendikalar ve sendikacılar olarak bizler çözüm merkezli çalışmalıyız. Türk eğitiminin birikmiş bir yığın problemi var. Sendikalar kişisel çıkarlar peşinde koşmaktan, koltuk dağıtımı yapmaktan, makam mevki hesabı yapanların önünü açmaktan, ihale takibi yapmaktan öte eğitimin temel ve gerçek sorunlarıyla ilgilenmeli ve bu konuda kalıcı çözümler bulmaya yardımcı olmalıdır. Bizler bugün Aktif Eğitimciler Sendikası Bursa Şubesini açarken Bursa’nın eğitimine aktif manada katkıda bulunacak bir çözüm merkezinin kapılarını aralamanın mutluluğunu yaşıyoruz.
Bahçe, konuşmasının ardından Bursa İrfan Eğitimciler Derneği Başkanı Bülent Göysaya, Türk Eğitim-Sen Bursa Şubesi başkanları, Eğitim-Sen Bursa şubesi başkanı, Eğitim-İş Bursa Şubesi Başkanı ve Bugiad yöneticileri ile şube açılış kurdelesini kesti. Açılışa katılan misafir ve üyeler açılışın ardından sendika binasını gezdi.
Aktif Eğitim-Sen Genel Başkanı Osman Bahçe açılışın ardından Aktif Eğitim-Sen Bursa Şubesi bayan üyelerinin düzenlediği seminere katıldı. Bahçe daha sonra Bursa Şubesi yöneticilerinin misafiri olarak akşam yemeğine katıldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir