DÜNYA HELAL BİRLİĞİ

By | Aralık 15, 2012

DÜNYA HELAL BİRLİĞİ, bizler şubat 2010 yılında bu yola çıktığımızda DÜNYA HELAL GIDA BİRLİĞİ olarak helal gıda belgelendirme olarak yola çıktık. fakat gelişen değişen talepler doğrultusunda kapsamımızı genişleterek bugünü milat alarak 12.12.2012 tarihini itibari ile ismimizi DÜNYA HELAL BİRLİĞİ olarak sizlere duyurmaktayız DÜNYA HELAL BİRLİĞİ şubat 2010 yılında HELAL SERTİFİKASYON STANDARTLARI  Ağustos 2012 yılında HELAL SERTİFİKASYON YÖNETMELİĞİ ve bu standart ve yönetmeliğin uygulanması için HELAL SERTİFİKASYON TALİMATNAMESİ ni yayınlamış ve uygulamaya sokmuş durumdayız helal sertifikasyon belgelendirme her aşamada ilk ürün girdisinden son tüketilinceye kadar her aşamasında denetimin yapıldığı bir sistem bütünüdür.

SERTİFİKASYON KAPSAMI (EK DOSYADA MEVCUT)

Helal ürün ve hizmet çalışmaları herhangi bir sistemin alternatifi değildir.

Helal belgelendirme işlemleri inananların tercih kullanmalarına saygının neticesidir.

dünyada en karşı konulmaz güç tercihten doğan güçtür. Siz inananlar olarak inancınız gereği bildiklerinizle tercihinizi yaptığınızda tercih ettiğiniz ürün ve hizmeti güçlendirirken; tercih etmediğinizi raftan uzaklaştırıyorsunuz. bu çok naif bir güçtür.

Dünyada belgelendirme kuruluşlarında n helal belgelendirme kuruluşlarının henüz 2012 sonu itibari ile bir akreditasyonu mevcut değildir.

SMIIC içinde akreditasyon komitesi çalışmalarını sürdürmektedir. Dünya Helal Birliği olarak akreditasyon çalışmalarımızı başlattık SMIIC komitesi akreditasyonunu ilan ettiğinde akredite olmayı hedefliyoruz.

Dünya Helal Birliği’nin dünyada karşılıklı tanıdığı kurum ve kuruluşlar vardır. Ayrıca Dünya Helal Birliği helal belgelendirme sisteminin dünyada temsilcileri mevcuttur. Yurt içinde; İstanbul, Antalya, Ankara, Gaziantep, yurtdışında; Amerika, Almanya, Romanya, Bulgaristan, Yunanistan, KKTC, Rusya Federayonu, Tataristan, Azerbeycan, Kazakistan, Malezyo, Endonezya, Mısır, Pakistan, Hindistan, Filistin, Suriye ve Çin’de temsilcilerimiz mevcuttur. Dünya Helal Birliği

1. Helal sistem belgelendirmesi

2. Helal personel belgelendiremesi,

3. Helal ürün belgelendirmesi,

4, Helal hizmet ve hizmert yeri belgelendirmesi yapmaktadır.

 

Bugün itibari ile komite ve komisyon çalışmalarımızda 204 profesör, denetim çalışmalarımızda 52 başdenetçimiz mevcuttur.

İnsanlığa en iyiyi en uygulanabilir olanı en güvenilir metotla yapmaya çalışıyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir