BURSA'YA KAR SÜRPRİZİ

By | Mart 12, 2012

                                       BURSA’YA KAR SÜRPRİZİ

Bursa’da sabah saatlerinde başlayan kar yağışı kenti beyaza bürüdü.Bahara hazırlık yapan vatandaşlar,hazırlıksız yakalanarak kar sürpriziyle karşılaştılar.

Kentin yüksek kesimlerinde kar yağışı kendisini daha çok hissettirdi. Kış turizminin önemli tatil merkezlerinden Uludağ’a çıkmak isteyen vatandaşlar ise, yoğun yağış sebebiyle şaşkına döndü. Zirveye zincirsiz çıkamayan vatandaşlar geri dönmek zorunda kaldı. Sabah esnaf ise, iş yerlerinin önünde biriken kar sebebiyle zor anlar yaşadı.Tuzlama ve kar küreme araçları aralıksız çalışırken, bazı vatandaşlar da yolu kendileri açmayı tercih etti.

Şehir merkezinde yoğun bir şekilde başlayan kar yağışı, ilçelerde de etkili oldu. İnegöl, Orhaneli, Keles, Harmancık, Büyükorhan ve Orhangazi’de kar yağışı nedeniyle birçok köy yolu ulaşıma kapandı. Meteorolojiden alınan bilgiye göre, yağışların Cuma gününe kadar yer yer yağmur ve aralıklarla kar şeklinde olacağı öğrenildi. -1 dereceye kadar düşecek olan sıcaklıklar, gün içerisinde 4 dereceye kadar çıkacak.

0 thoughts on “BURSA'YA KAR SÜRPRİZİ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir