Diyanet İşleri Başkanlığı Kuran Kursu Öğreticisi, İmam-hatip, Müezzin Kayyım Kadroları İçin Yeterlilik Sınavı Başvurusu

By | Şubat 14, 2012

Diyanet İşleri Başkanlığı Kuran Kursu Öğreticisi, İmam-hatip, Müezzin Kayyım Kadroları İçin Yeterlilik Sınavı Başvurusu Milli Eğitim Bakanlığının Resmi sitesinde yayınlandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Yeterlik Sınavı
SINAV ÜCRETİ Sınava girecek aday, 01- 21 Şubat 2012 tarihleri arasında sınav ücreti olarak 50 (elli) TL KDV dâhil, EĞİTEK Döner Sermaye İşletmesi’nin T.C. Ziraat Bankası Beşevler/ANKARA Şubesi, Türkiye Vakıflar Bankası Ankara Merkez Şubesi ve Türkiye Halk Bankası Küçükesat Şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığı ile yatıracaktır. Başvurusu/sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan ya da sınavdan çıkarılan adayların/kurumların bu konuyla ilgili itiraz başvuruları dikkate alınmaz. Ancak; adayın kendi kusuru dışında idari sebeple sınava girememesi durumunda, sınavın ait olduğu yıl içinde banka dekontu/ödendi makbuzu ile başvuruda bulunduğu takdirde kendisine ücret iadesi yapılabilecektir. Ücret iadesi alabilecek adaylar MEB’in resmî internet sitesinden sorgulatma yoluyla durumunu öğrenebilir.
SINAV BAŞVURUSU
Sınav ücretini yatıran her aday başvurusunu 01-21 Şubat 2012 tarihleri arasında http://www.meb.gov.tr internet adresinden yapacaktır.
Yeterlilik sınavına katılacak adaylar aşağıda tabloda yer alan gruplardan sadece birini seçebilirler.
GRUP NU
GRUP ADI
1
Kur’an Kursu Öğreticisi
2
İmam-Hatip
3
Müezzin Kayyım
Sınava giren adayların yeterliklerinin tespitinde, Diyanet İşleri Başkanlığı internet sitesi “Eğitim Hizmetleri” sayfasındaki “Personel Yeterlikleri” kısmında yer alan “Diyanet İşleri Başkanlığı teşkilatında din hizmetlerini yürütenlerin temel ve özel yeterlik kriterleri” esas alınacaktır.
SINAV YERİ
Diyanet İşleri Başkanlığı Yeterlik Sınavı 81 İl Merkezinde yapılacaktır.
SINAV TARİHİ, GÜNÜ VE SAATİ
Yeterlik Sınavı, 11 Mart 2012 tarihinde, Pazar günü, Saat: 10.00’da yapılacaktır.
Doküman Kodu
Yayın Tarihi
Revizyon Tarihi
Revizyon No
Sayfa No
ÖD.SHŞ.FR.01
25.06.2008


1/5
SINAV UYGULAMA DUYURUSU
2
SINAV UYGULAMASI
 Yeterlik Sınavında her grup için ayrı-ayrı olmak üzere 80 soruluk çoktan seçmeli(dört seçenekli)A ve B soru kitapçığı kullanılacaktır.
 Yeterlik Sınavı 90 dakika sürecek, tek oturum olarak uygulanacaktır.
 Aday, “Sınav Giriş Belgesi”ni, 01 Mart 2012 tarihinden itibaren http://www.meb.gov.tr internet adresinden alabilecektir.
 Aday, sınav giriş belgesi ve özel kimlik belgelerinden birisi (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport) ile sınava girecektir.
 Sınav giriş belgesi ile özel kimlik belgesi yanında bulunmayan aday ve yanında cep telefonu bulunan aday kesinlikle sınava alınmayacaktır.
 Sınav soru ve cevap anahtarı 13 Mart 2012 tarihinde http://www.meb.gov.tr http://www.diyanet.gov.tr internet adresinde yayımlanacaktır.
 Aday sınav sonuç bilgisi 12 Nisan 2012 tarihinde http://www.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır.
 Sınav binasında sigara içenler hakkında ilgili kanun gereğince işlem yapılacaktır.

 

BAŞVURU DUYURUSU İÇİN TIKLAYIN

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir